• VTunnel & Ktunnel İnternette Kısıtlamalara Takılma!
  • Sitemiz hakkında güncellemelerden haberdar olmak için twitter'dan takip edebilirsiniz!
Görünüşe göre tarayıcınızdaki JavaScript'i devre dışı bırakmışsınız. Web sitesini tam performansı ile kullanabilmek için lütfen Javascript'i etkinleştirin.

Yasaklı Sitelere Giriş Nasıl Çalışır?

Tarayıcı Sayfası

İnternet sitemize giriş yaparak
engelini kaldırmak istediğiniz siteyi yazarsınız.

Proxy Sunucuları Devreye Girer

Proxy sunucularımız sayesinde giriş
yapmak istediğiniz siteye istek gönderilir.

Güvenli Tarayıcı Sayfası

Son olarak girmek istediğiniz
web sitesine güvenli bir şekilde erişebilirsiniz.

Yasaklı Sitelere Giriş Aracı Nedir?

Ziyaret etmek istediğiniz URL ister servis sağlayıcınız tarafından engellenmiş olsun isterse site sahipleri tarafından coğrafi olarak kısıtlanmış olsun, kısıtlamaları yasaklı sitelere giriş aracıyla kaldırabilirsiniz. Belki de devlet sansürü nedeniyle hafife aldığınız sitelere erişemedikleri ülkelerde yaşayan arkadaşlarınıza yardım etmek için buradasınız veya favori VPN'leriniz servis sağlayıcınız tarafından engellenmiş olabilir. Yasaklı sitelere giriş sizin için birkaç adımda istediğiniz herhangi bir web sitesinin engelini kaldırmanıza yardımcı olur. İnternet karmaşık bir şekilde çalışıyor ve insanlar nadiren bunun hakkında düşünüyor. Bunun riski, kimlik hırsızlığı ve veri güvenliği ihlalleri gibi suçların baş gösteren tehlikesidir. Farklı kişiler, kendilerini korumak için proxy sunucuları, VPN’ler veya farklı yöntemler kullanabilir. Tüm bunların arasından yasaklı sitelere giriş için şüphesiz en kolay ve hızlı yol v-ktunnel gibi web proxy siteleridir.

Geçmişte Türk medyasında Vtunnel, Ktunnel olarak da adlandırılan web proxy sunucularının, istekleri filtrelemek ve performansları iyileştirmek olmak üzere iki temel amacı vardır. Ek olarak, web sunucuları ile ters proxy olarak bilinen web istemcileri arasında bulunan proxy sunucuları vardır. Ters proxy sunucuları, web istemcilerinden gelen istekleri web sunucularına iletir. Web sunucularındaki yükü önemli ölçüde azaltmak için görüntüleri ve sayfaları önbelleğe almak için kullanılırlar. Böylece web Proxy sunucuları sayesinde internete yurtdışındaki herhangi bir ülkeden bağlanıyormuş gibi giriş yapabilirsiniz. Türkiye’nin en gözde yasaklı sitelere giriş sitesi olarak doğru sitede olduğunuzu bilmenizi isteriz.

Daha fazla bilgi edinin

Avantajları

  • Youtube, Vimeo ve daha bir çok video izleme platformunun engellemesini kaldır
  • Proxy tarayıcısı kaynaklı web sayfası taşmalarını en aza indirger
  • Daha stabil bir gezinti yapmanıza olanak sağlar

Yasaklı Sitelere Giriş Aracı Ne İçin Kullanılır?

Yasaklı Sitelere Giriş Tuneli sunucuları, IP adresinizi ve tarayıcı ile gezinirken kişisel olarak sizi tanımlayıcı diğer verileri değiştirerek internette daha gizli gezinmelerine olanak tanır. Yasaklı Sitelere Giriş Tuneli kişisel bilgilerinizi gizli tutar, bu nedenle sunucu, isteği kimin yaptığını bilmez ve böylece tarama aktivitelerinizi ve tarama geçmişinizi gizli tutmuş olur. Yasak Sitelere Giriş ücretsiz olarak son dönemlerde pek mümkün değil şirketler bireyleri program veya uygulamalar satın alarak yasak site engellerini kaldırmalarını istiyor ancak v-ktunnel.com ile tamamen ücretsiz olarak yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz.

İçerik sağlayıcılar, esasen IP adresleri olan konumlar gibi çeşitli nedenlerle içeriklerine kısıtlamalar getirir. Ancak, bir web proxy sunucusu, farklı bir konumdaymışsınız gibi görünmesini sağlayarak engelli sitelere giriş yapmanıza olanak tanır. Yasaklı sitelere giriş eski sürüm veya yasaklı sitelere giriş kolay yolu gibi aramalar yaptıysanız bu sayfa üzerinden birkaç tık ile yasaklı site engelini aşabilirsiniz. Yalnızca google chrome, mozilla gibi internet tarayıcıları ile başka hiçbir programa gerek kalmadan yasaklı sitelere giriş sitesi aracılığıyla internette gezinmenin keyfini çıkarın.

Daha fazla bilgi edinin

Yasaklı Sitelere Giriş Tuneli ve VPN Arasındaki Fark Nedir?

Yasaklı Sitelere Giriş Tuneli sunucuları ve VPN'ler, kullanıcı ile bir web sitesi arasında aracı görevi görür. Yasak Sitelere Giriş Aracı ve VPN'ler, kullanıcıdan bir istek alır, hedeflenen web sitelerinden bir yanıt alır ve onu tekrar kullanıcıya yönlendirir. Yasaklı Sitelere Giriş Sitesi sunuuları ve VPN'ler arasındaki temel farklar, nasıl çalıştıkları ve hangi protokolleri destekledikleri, bu da onların gizlilik ve güvenlik özelliklerini etkiler.

VPN'ler genellikle bir sistem düzeyinde yapılandırılır ve tüm trafiğin, yani web'de gezinme, müzik akışı, dosya paylaşımı veya oyun oynama gibi bunların içinden geçmesine izin verir. Birçok VPN yazılım çözümü, kullanıcıların seçilen uygulamaları VPN üzerinden çalışmasını engellemesine izin verir, ancak varsayılan ayarlar genellikle tüm trafiği bunlar üzerinden yönlendirir. Öte yandan, bir web proxy'sine doğrudan tarayıcıdan erişilebilir ve yazılım kurulumu gerektirmez. Ancak dezavantajı, bir web proxy'sinin yalnızca web sitelerini açabilmesi ve cihazınızdaki diğer uygulamalar için IP adresinizi maskeleyememesidir. Herhangi bir yazılım türü indirmeden engellenen bir web sitesini hızlı bir şekilde ziyaret etmeniz gerekiyorsa bir web proxy'si idealdir.

Daha fazla bilgi edinin