• Dtunnel İnternette Kısıtlamalara Takılma!
  • Sitemiz hakkında güncellemelerden haberdar olmak için twitter'dan takip edebilirsiniz!
Görünüşe göre tarayıcınızdaki JavaScript'i devre dışı bırakmışsınız. Web sitesini tam performansı ile kullanabilmek için lütfen Javascript'i etkinleştirin.

Dtunnel Nasıl Çalışır?

Tarayıcı Sayfası

İnternet sitemize giriş yaparak
engelini kaldırmak istediğiniz siteyi yazarsınız.

Proxy Sunucuları Devreye Girer

Proxy sunucularımız sayesinde giriş
yapmak istediğiniz siteye istek gönderilir.

Güvenli Tarayıcı Sayfası

Son olarak girmek istediğiniz
web sitesine güvenli bir şekilde erişebilirsiniz.

Dtunnel Nedir?

Dtunnel, web'de gezinmek için kullandığınız bir proxy'dir. Dtunnel, ev bilgisayarınız ile internet arasında bir kalkandır. Web sitelerinin davranışınızı izlemesinin ana yollarından biri IP adresinizi kontrol etmektir. Web sitelerinin bilgisayarınızda bırakmaya çalıştığı çerezleri engelleyebilir ve silebilirsiniz, ancak bunların IP adreslerini izlemelerini engelleyemezsiniz. Aynı IP adresi bir web sitesini birden fazla kez ziyaret edildiğinde, site muhtemelen aynı kişi olduğunu kabul eder. Daha da kötüsü, IP adresiniz genellikle konumunuza bağlıdır ve sitelerin coğrafi konumunuzu 3 aşağı 5 yukarı öğrenmesine izin verir. Dtunnel gibi yasaklı sitelere giriş araçları sizi bu tür izlemelerden korur. Sizinle web siteleri arasına bir web proxy IP adresi yerleştirirler, böylece siteler sizin değil proxy adresini kaydeder.

Bir web proxy adresi, sizinle internet arasındaki belirli IP adresidir. Proxy kullandığınızda bilgisayarınız bir web proxy sunucusuna bağlanır. Ardından o sunucuya nereye gitmek istediğinizi ve ne yapmak istediğinizi sorar. Sunucu, tüm çevrimiçi görevlerinizi gerçekleştirmekten sorumludur. Bu arada, web siteleri sizin değil, yalnızca sunucunun IP adresini görür. Dtunnel Proxy IP adresi, gerçek konumunuzu tamamen maskeler ve kimliğinizi gizler.

Daha fazla bilgi edinin

Avantajları

  • Youtube, Vimeo ve daha bir çok video izleme platformunun engellemesini kaldır
  • Proxy tarayıcısı kaynaklı web sayfası taşmalarını en aza indirger
  • Daha stabil bir gezinti yapmanıza olanak sağlar

İnsanlar Neden Dtunnel Kullanıyor?

Dtunnel ile Gizliliğinizi korumak: Pek çok insan, kişisel bilgilerini korumaktan daha iyi bir nedene ihtiyaç duymaz. Şirketlerin tarama davranışlarını takip etmesinin istilacı olduğunu düşünüyorlar ve farklı siteleri özel olarak ziyaret edebilmek istiyorlar. Bir sörf proxy'si kullanmak, kişisel bilgilerinizi ve konumunuzu meraklı şirketlerden gizli tutmanıza olanak tanır. Dtunnel ile Can sıkıcı reklamlardan kaçınmak: Gizliliğinizi koruyarak can sıkıcı reklamverenleri de engelliyorsunuz. Bir şeyi bir kez aradıktan sonra günlerce reklam almaktan asla endişelenmenize gerek yok. Yine de reklam almaya devam edeceksiniz, ancak bunlar rastgele olacak ve tamamen hedefsiz olacaklar ve bu da onları önemli ölçüde daha az tekrarlı ve can sıkıcı hale getirecek. Farklı sitelerin tarafsız bir görünümünü elde etme: Siteler davranışınız üzerine bir profil oluşturduğunda, genellikle bunu size "kişiselleştirilmiş" öneriler göstermek için kullanırlar.

Ancak bu her zaman istediğiniz gibi olmayabilir. Tamamen yeni birine ne önerildiğini görmek istiyorsanız, farklı sitelerin filtrelenmemiş bir görünümünü elde etmek için bir proxy kullanabilirsiniz. Coğrafi olarak kilitlenmiş içeriğe erişim: Bazı ülkeler belirli web sitelerini veya içeriği tamamen engeller. Benzer şekilde, şirketler, rekabet eden telif hakkı yasaları nedeniyle belirli yerlerde içeriği görüntülemenizi engelleyebilir. Bu, " coğrafi kilitli " içerik olarak bilinir ve birçok kişi bu tür bir sansürün adaletsiz olduğunu düşünür. Kendi ülkenizde göremediğiniz içeriğe erişmek için bir web proxy'si kullanabilirsiniz. Dtunnel ile engelli sitelere girişin keyfini çıkarın.

Daha fazla bilgi edinin

Dtunnel Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Dtunnel kullanmanın tek nedeni bunlar değil. Dtunnel, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok çeşitli avantajlar sağlar: Gizlilik: Verilerinizin izlendiği tek yer web siteleri değildir. İnternete bağlanmak için bir proxy kullandığınızda, ISS'nizin çevrimiçi davranışınızı izlemesini de engellemiş olursunuz. Sonuç olarak, istediğiniz siteleri ziyaret etme özgürlüğüne sahipsiniz. Güvenlik: Web sitelerine göz atmak için bir proxy kullandığınızda, kendinize ekstra bir koruma katmanı da vermiş olursunuz. Bilgisayarınıza saldırmaya çalışan herhangi bir kötü amaçlı web sitesi veya reklam, önce proxy sunucusunun peşine düşer. Sonuç olarak, cihazınızı virüslerden ve bilgisayar korsanlarından korumak için iki kat daha fazla güvenlik önlemi vardır. Bant genişliği: Bir web tarama proxy'si, kullandığınız bant genişliğini azaltmanıza bile yardımcı olabilir.

İyi proxy sunucuları, mümkün olan en hızlı internet deneyimini elde etmenizi sağlamak için trafiği sıkıştırmak için çalışır. Sonuç olarak, bant genişliği kullanımınız genellikle bir siteyi doğrudan ziyaret ettiğinizden daha düşük olacaktır. Bu, özellikle internet planınız ne kadar bant genişliği kullandığınıza bağlı olarak ödeme yapıyorsa önemlidir. Doğru web tarama proxy hizmetini seçmek, bu avantajlardan yararlanma konusunda tüm farkı yaratır. Rayobyte proxy'leri ile garantili bant genişliği ve gizlilik ile güvenli proxy'ler aldığınıza güvenebilirsiniz. Ayrıca Rayobyte'ın tüm proxy'lerinin etik kaynaklı olduğunu bilerek rahatlayabilirsiniz. Neden bir sörf proxy'si kullanmak istediğinize bakılmaksızın, Rayobyte iş için en iyi proxy'leri sunar.

Daha fazla bilgi edinin